Підписатися на новини

565

25 грудня у Києві Пташата більше дізнавались про Миколая і готувались до Різдва
П'ятниця, 30 грудня 2011, 13:43

MykolajСпочатку всі діти отримали іменні сніжинки. І враз в коло пташат прийшла справжня сніжна зима. Дрібнесенькі сніжинки затанцювали навіть за вікном, додаючи всім особливого настрою.
Ми знайомились і говорили про подарунки - особливо про те - як їх слід підписати: "Настуня", "Никофор", "Богданка", "Любчик" ...,  всіх пташат будо майже 30. І мені здалося, що на цьому занятті дітки загалом були чемніші,  уважніші та слухняніші, ніж зазвичай. Може, цьому сприяв образ Святого Миколая, про життя якого пташата дивились лялькову виставу.

Я згадала, як в першому класі сперечалась зі своїми однокласниками про те, справжній дід мороз чи вигаданий. В третьому класі зі мною вже ніхто про це не сперечався. Казкові міфи були розвіяні: дід мороз - вигадка (в нього ватяна борода!). Справжнім був Миколай!
І ви собі навіть уявити не можете, яка я була щаслива десь на першому курсі, читаючи в газеті інформацію про те, що Миколай справді жив, був єпископом в місті Мір (головне місто провінції Лікія в Малій Азії. Зараз це місто Демре в Туреччині), він справді роздав свої статки нужденним, а грішники справді отримували від нього різки. Про це написано в житії святих.
Миколай справжній!
Звісно, Миколай, як будь яка історична постать, мандруючи крізь віки, обростав міфами і казками. Це відбувалось і продовжує відбуватись тому, що кожне людське покоління намагається виділити і підкреслити те, що для них в цьому образі є важливим, актуальним.
Ті люди, які тепер дарують подарунки іншим - це помічники Святого Миколая. Вони,я к ы вын, підтримують дітей і нужденних. Людина давно пішла з життя, а її пам'ятають через покоління, вчинки наслідують, а ідеї благочинності, опіки над слабшими, допомоги іншим та пожертви свого статку для ближніх - продовжують жити і хвилювати.
Кожна людина на власному життєвому досвіді проходить складну еволюцію віри, сумнівів, помилок, доказів, переконань і робить свої власні відкриття.
І ніщо на тому шляху не може нас приспішити, бо тоді виходить щось на зразок раціональних пояснень тата про те, що черепашок-ніндзя, якими марять всі хлопчики в старшій групі садочка, насправді не існує. "Це вигадка." - каже тато. І син моментально відповідає: "Так вигадка, але вони живуть в каналізації".
Дещо в образі Святого Миколая назавжди залишається незбагненим і нераціональним, казкою, чудом, яке робить реальні кроки у справжньому житті.
Після гарної лялькової вистави пташата співали, підстрибували і танцювали під пісеньку про святих. Їздили на кониках по дзвоники. Прикрашали солодке печиво. Вчилися співати колядку і, звісно, кожен змайстрував собі Різдвяну зірочку, з якою можна йти колядувати. Пташата знають, що та маленька зірочка показує шлях до Вертепу, де народився маленький Ісус...
Тож, зустічайте  радісно Різдво і нехай на вашому порозі буде багато діток з колядою!

Автор новини:ст. пл. Ярина Яцун

1______22____3_13______4____

75____4

 
1joomla.ru

Joomla