Підписатися на новини

565

Прогулянка пташат до ботанічного саду
П'ятниця, 23 березня 2012, 12:25

IMG_5006-kНа вихідних київським пташатам довелось побувати відразу в чотирьох порах року: зверху на мандрівників падав лапатий сніг, як посеред зими; під ногами все вже текло і тануло – справжня весна; в оранжереї буяли квіти як серед літа; а міцні дуби досі стояли в осінньому листі.

Малі дослідники пересувались потягом, кораблем, на лижах, на веломобілях, на кониках, в тролейбусі, і врешті зайшли до оранжереї ботанічного саду. 

А там – справжні дива! Високі хвойні рослини Араукарії, які росли на Землі ще 200 мільйонів років тому – в часи динозаврів… І дивовижна папороть, схожа на оленячі роги, яка сама собі мостить гніздечко з нижніх листочків і росте без грунту підвішена до стовбурів дерев, чи до стін, чи просто гойдаючись на канаті. І велетенська бананова трава. Отут під гігантським банановим листям пташата зупинилися надовше J.

В нас була майстерка: діти самі придумували що можна з бананового листя зробити. Вийшла ціла колекція: бананові капелюшки, бананові літаки, бананові човники, бананові тарілочки, бананові спіднички, бананові листи і пакунки, банановий бінокль, … І смачних спілих бананів ми теж скуштували.

Далі всі зкрутили собі бананові кульочки і насипали в них різні смачні горішки. Поїдаючи смаколики ми оглянули екзотичне дерево папайю з плодами-диньками, і фінікову пальму, і ліани філодендрони, які люблять вилазити на дерева, і веселу рослину Ноліну в якої нога слона і хвіст коня, і древні деревовидні папороті саговники, з відмерлих рештків, яких утворилося вугілля. Але це ще був не кінець нашої подорожі. Перейшовши по містку струмочок з золотими рибками, пташата зібрались на борту корабля. Тут пролунав свисток: «Всі на борт!». Всі взялися міцно за справжній морський канат і з вологих та теплих тропіків рушили до інших островів. Першим на шляху був прохолодний і скелястий острів де квітли азалії і камелії. Далі пустельний і теплий берег сухого острова до є кактуси, агави і різні рослинки сукуленти, які вміють запасати воду в своїх клітинках-торбинках. Також ми були на щедрому острові з багатьма смачними плодами: лимонами, мандаринами, апельсинами, фігами, мушмулою і навіть бачили як ростуть кавові зерна та як спіють плоди какао, з яких потім роблять шоколадки. При згадці про шоколад – діти збадьорились і швиденько перейшли до ще одного дивовижного острова з екзотичними рослинами. Там пташата на нюх шукали жовту орхідею ваніль і бачили комахоїдну рослину Непентес. На останньому острові можна було знімати продовження фільму «Аватар» там росли такі розкішні ароїдні антуріуми та філодендрони що багатьох пташат, і навіть батьків, помітно тягнуло спробувати погойдатись на величезних листках. Найціннішим є те, що більшість рослин, представлених в цій колекції, це не виведені сортові рослини, а «дикі» зразки зібрані в природних умовах в справжніх тропічних лісах під час наукових експедицій.

Зовсім непомітно прийшов час повертатись і ми швиденько зкрутили канат та побігли до нашого невеличкого табору у тропічній оранжереї. Там поїдаючи смачні мандаринки, пташата отримали домашнє завдання: намалювати «зелену хатку» з тієї рослини, яка сподобалась і запам’яталась найбільше. Богданка Мороз сказала, що намалює хатку вкриту банановим листям. Андрій мріяв про намет вирощений з гнучкого фікуса. Северин,  мабуть, мріяв про хатку в середині апельсинки, але в голос цього не озвучував J - бо був дуже зосереджений. Оксана спочатку хотіла хатку в гніздечку папороті, щоб гойдатись підвішеною до канату, а потім хатку вкриту квіточками азалії. Єлисей казав що краще жити під фініковою пальмою. Про що мріяли Ясик, Соломія, Вероніка, Настуня, Мирослава, Арсен, Ілля та інші дітки ми не встигли довідатись і тепер з нетерпінням чекаємо нової зустрічі пташат, щоб побачити цікаві проекти «зелених хаток».

До нових цікавих зустрічей пташат і щира подяка всім батькам, які активно долучились до організації і проведення цього заняття.

Автор новини: ст. пл. Ярина Яцун

IMG_5001IMG_5006IMG_5025IMG_5035IMG_5052IMG_5068
 
1joomla.ru

Joomla